Deri insanların vazgeçemediği bir kıyafettir. Deri bakım ister deri mont ayakkabı boyası ile boyanır mı acaba diye düşündüğümüz zamanlar olmuştur. Nasıl deri ayakkabılarımızı ayakkabı boyası kullanarak boyanırsa deri montları mızıda boyayabilirmiyiz. Gelin hep birlikte araştıralım. Deri montlar uzun bir süre kullanımda yıpranır ve deriye bakım yapmak gerekir.

  • Deri mont bakımı nasıl yapılır.
  • Deri montlarımızı kendimiz boyayabilir miyiz.
  • Deri mont boyama teknikleri
  • Deri montta renk değiştirme yapabilir miyiz
  • Deri mont ıslandığında kokar ve deri montum zarar görür mü ?

Deri Mont Ayakkabı Boyası İle Boyanır Mı ? & Bakımı Nasıl Yapılır?

Genellikle gordoraplarımız da deri ürünlerini tercih ederiz. Vazgeçemeyeceğimiz deri ürünlerinden bir tanesi de deri montlarmızdır. Deri montlarınızı ilk aldığımızda direk gardırobunuza koyarsanız gardırobunuzda bir deri kokusu oluşur. O yüzden deri montu aldığımız zaman önce 10-15 gün havalandırma mız gerekir. Deri çizilebilir bunun için deriye vazelin sürebiliriz.Yağmurda yada karda yarım saatten fazla kalınmaması gerekir. Yani deri mont suyu iyice iyice içine çekmemesi gerekir. Eğer yağmurda yada karda giymek zorunda kaldıysanız kalorifer yada sobaya uzak bir yere asılarak kurutulması gerekir. Deri montlarınızı saklarken poşet içine koyarak saklamalıyız.

deri mont ayakkabı boyası ile boyanır mı

Deri Mont Boyama Teknikleri

Deri montlarınız zaman içinde yıprandığı için boyaya ihtiyaç duyabiliriz. Evet deri mont ayakkabı boyası ile boyanır mı deriye zarar vereceği için deri komple ayakkabı boyası ile boyanması uygun değildir. Deri montların boyası ayakkabı boyasından farklıdır. Ayakkabı boyası deriyi çatlatır yani izler oluşturur o yüzden deri komple ayakkabı boyası ile boyanmaz. Sadece çok az bir kısmına çok hafif sürebiliriz. Tabi ki renk farkı olmayacaksa ve çok fazla alana uygulamamak gerekir. Nedeni derinin katlanma izi yaptığı noktalarda boya birikebilir ve deriyi çatlatabilir. Bu yüzden deri mont ayakkabı boyası ile boyanır mı diye düşündüğümüzde deri montlarınıza ayakkabı boyası ile boyamak çok uygun görülmemektedir.

deri mont mu

Deri Mont Kullanımı Nasıl Olmalı?

  1. Deri montları kullanırken bir yere taktırmamaya dikkat etmeliyiz.
  2. Deri montlarımızı kalorifer veya soba yanına asmamalıyız.
  3. Deri montlarımızı güneşe bırakmamalıyız.
  4. Derinin hava almasını sağlamalıyız.
  5. Derinin bakımını vazelin ile yapmalıyız.
Yazar Hakkında

Firmamız,1991 yılında Fransaya ihracat yaparak faaliyetine başlamıştır.. Firmamızın tescilli markası; FRANKO ARMONDİ olup, merkezimiz Zeytinburnundadır. Tamamı bünyemizde 87 personel ile yıllık 50.000 adet deri giysi üretmekteyiz.

Makaleleri Görüntüle