Ceketler her görünümün daha şık olmasını sağlar. Basit görünen parçaları bile, birlikte kullanıldığında özenli görünüme kavuşturacaktır. Toplantılarda, davetlerde hayatımızın birçok noktasında ceket giymeyi tercih etmekteyiz. Bayanlarda altına klasik kalem eteklerle, erkeklerde ise genellikle klasik pantolonlarla kombin edilmektedir. Özellikle iş dünyasında, sıklıkla tercih edilen ceketlerin temizliği bir problem haline gelmiştir. Ceketlerinizi yıkamanın birçok yolu vardır önemli olan size uygun olanı belirleyip, o şekilde hareket etmektir. Yöntemlerin maddiyat, zaman, pratik olması gibi çeşitli artıları ve eksileri bulunmaktadır. Yazımızın devamında sizlere ceket nasıl yıkanır konusundaki bildiklerimizi paylaşmak istiyoruz.

Makinede Yıkama

Ceketin türüne göre, makinede yıkamak mümkündür. Bunu ceketinizin içinde bulunan bilgi etiketinden kontrol edebilirsiniz. Orada uygun olan sıcaklık ve yıkama seçeneği yazacaktır. Her zaman için kuru temizlemeye bütçe ayırmak istemeyebilirsiniz. Bunun için ceket alışverişi yaparken, yıkama seçeneğini kontrol ederek satın alırsanız hiçbir şekilde problem yaşamazsınız. Makinede yıkanabilen kumaşlı ceketlerin son zamanlarda daha fazla üretildiğini görmekteyiz.

Elde Yıkama

Uygun temizleyici maddeler kullanarak, naif darbelerle ceketlerinizi elinizde yıkayabilirsiniz. Makinede yıkamaya göre, daha az risk taşıdığını söyleyebiliriz. Bu yıkama seçeneğinin dez avantajı, belirli bir süre ceket yıkamak için ayırmanız gerekmesidir. Çok yoğun bireylerin bu seçeneği tercih etmesi mümkün olmayacaktır. Onlarda kuru temizleme hizmetinden yararlanarak veya makinede yıkayabilecekleri kumaşa sahip olan ceketleri tercih ederek yıkama işlemini gerçekleştirebilirler. Avantajı ise, bir bütün olarak yıkanması gerekmemesidir. Ceketin geneli temiz fakat ufak bir bölümünde sorun varsa, elinizde hızlı bir şekilde sorunu çözmeniz mümkündür.

Kuru Temizleme

Her ilde birçok kur temizleme firması hizmet vermektedir. Ceket yapısı gereği çok fazla kirlenen bir eşya değildir. Belirli zaman diliminde kuru temizlemeye vererek ceketlerinizi yıkatabilirsiniz. Eğer düzenli bir şekilde, aynı kuru temizleme firmasından hizmet alırsanız, firma sahibinin insafına bağlı olarak indirim uygulanmaktadır. Ceketleri yıkamanın en pratik ve risksiz yolu, kuru temizleme hizmetidir. Fakat uzun vadede kişileri maddi olarak yorabilir. Bütçenize uymadığı kurumlarda, elde veya uygunsa makinede de yıkayabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Firmamız,1991 yılında Fransaya ihracat yaparak faaliyetine başlamıştır.. Firmamızın tescilli markası; FRANKO ARMONDİ olup, merkezimiz Zeytinburnundadır. Tamamı bünyemizde 87 personel ile yıllık 50.000 adet deri giysi üretmekteyiz.

Makaleleri Görüntüle